Aktívne leto s drobcami

Máte doma drobca a chcete chodiť na výlety do prírody? Tak čítajte ďalej. Dozviete sa, aké máme skúsenosti s turistickým nosičom. I keď si myslím, že táto recenzia na turistický nosič bude skôr zaujímať vašich chlapov ;)

Prečo sme začali zvažovať nosič

Keďže Miško vydrží v kočíku asi 10 minút, začali sme podnikať drobné výlety do leta s mandukou. Bol to jediný spôsob, ako niekam na dlhšie vypadnúť. A bolo to super hlavne kvôli tomu, že sme mohli ísť do lesa a neriešiť terén.

Lenže ako prichádzalo leto, manduka nám už veľmi nevyhovovala. Potiť sa v 30 stupňoch s 10 kilovým dieťaťom prilepeným na sebe... nie je to úplne príjemné.

Ďurko ma začal nenápadne spracovávať na turistický nosič. Priznám sa, že som to zo začiatku považovala za „somarinu“. Veľa peňazí, málo muziky. Postupne som ale zmenila názor. Boli sme u kamošky, ktorá nosič mala. Zo srandy som tam Miška dala a čakala som, že sa začne hneď sťažovať a vybavené. Na moje prekvapenie sa mu tam páčilo. Tak som si pomyslela: „Je to milé, ale toľko peňazí predsa za to nedáme. Pôjdeme päťkrát von a zostane to v kúte.“

Keď sme však mali možnosť požičať si na dovolenke nosič od kamarátov, nebolo o čom.  Išli sme na vychádzku po dedine a mali ste vidieť to nadšenie. Ďurko i Miško boli vo vytržení. Mišo sa celý čas tešil a brblal si a na všetko ukazoval prstom. Ďurko - zvyknutý na ťažké batohy - nemal s dobrým chrbtovým systémom vôbec problém nášho „drobca“ nosiť. Bol taký namotivovaný, že hneď začal pozerať po bazároch. O dva dni sme si dohodli stretnutie vo Zvolene a kúpili jeden zachovalý kúsok z druhej ruky.

Skvelé doplnky

Čo ozaj ako premotivovaná matka oceňujem, je strieška proti slnku. Mišo s ňou vyzerá ako Alipaša. Len mne chýba palma v ruke, aby som ho ovievala :D A páči sa mi možnosť upevniť k nej „záclonky“ proti dažďu. V prípade nepriaznivého počasia je drobec naozaj v pohode. Iba nohy mu trčia.

Ďalšou výhodou oproti manduke je úložný priestor. Nie je veľký, ale je rozumne riešený. Preto sa vám do nosiča zmestia všetky potrebné drobnosti i základná výbava pre drobca.

nosic2jpg

Hip hip hurá

Nosič ozaj často využívame. Naše neposedné dieťa v ňom vydrží s prestávkami vyše dvoch hodín. Nadšenie je také veľké, že dokonca s ním chodíme i v Dúbravke na zmrzlinu :D Navyše si myslím, že keď Miško vyrastie, nebudeme mať problém predať ho ďalej.

Zhrnutie na záver

Turistický nosič vám otvorí nové možnosti výletov. A to najmä vďaka týmto výhodám:

  • dobrý chrbtový systém
  • nízka hmotnosť
  • strieška proti slnku (NUTNOSŤ)
  • možnosť pridať pršiplášť v prípade zlého počasia
  • priestor na nosenie vecí
  • „chlapský feeling“

Dúfam, že sme vás navnadili. Ak ste sa pre nosič rozhodli, prajem krásne „výletovanie“ ;)

Daski