Kde nájsť najkrajšie strihy na šitie pre deti?

Ťažká otázka, každý má iný vkus. Mne sa páčia jednoduché praktické a nadčasové kúsky. Ale nie je ľahké nájsť niečo podľa mojich predstáv. Keď som bola tehotná a chystala sa na príchod bábätka, automaticky som siahla po Burde. Kúpila som časopis i pár strihov na objednávku a tešila sa na vecičky, ktoré vytvorím. Ako prvý projekt som si zvolila gate „pudláčiky“. Vystrihla som s nadšením strih, pozerám naň. Nejako sa mi to nezdá. To nie sú gate pre mesačné bábätko ale „miniobra“. Kontrolujem veľkosť. Postupovala som správne. Vravím si: „Nevadí, asi urobili nejaký preklep“. Dávam Burde šancu a skúšam iný strih, tento raz z časopisu. Výsledok je rovnaký. Som zmätená a prestávam Burde veriť. Tak som si navrhla strih sama. Bol skoro polovičný a Mišovi presne sadol. 

Takže moje prvé pokusy s Burdou nedopadli slávne. Hľadala som inšpiráciu ďalej. Pozerala som na blogoch na internete, ale nič ma neoslovilo. Potom som natrafila na poklad - Ottobre. Ottobre je fínsky časopis plný skvelých strihov. Majú severský dizajn, sú jednoduché vkusné a majú ich i v anglickej jazykovej mutácii. COOL. 

Ja som naň natrafila v Panta Rhei, ale dajú sa objednať cez internet. ponúkajú ho i niektoré slovenské e-shopy. Nuž najlacnejšie vychádza, ak si ho objednáte na priamo. Na stránke si viete pozrieť celý časopis, takže určite nekupujete mačku vo vreci. A viete čo? Tie strihy naozaj skvele sedia!  

https://www.ottobredesign.com


dscf5050jpg