Pečiatky

Máte pravdu, dlhšie som na blog nič nepridala. Miško sa zobudí vždy, keď si zapnem počítač. Začínam ho upodozrievať, že mi to robí naschvál. Napríklad pri takom vešaní prádla sa nikdy nezobudil. ;)

On sa budí však stále. A je ťažké sa sústrediť na zložitejšie veci. Preto som si tento raz zvolila naozaj nenáročnú ale veľmi milú tému – pečiatkovanie na textil. Ak máte starších drobcov, hravo to zvládnete i s nimi.

Čo budete potrebovať?

-       Tričko/ body alebo čokoľvek, čo by ste chceli oživiť. Ja som kúpila chrústovi biele body bez rukávov v Tescu za super peniažky. Nebolo by mi ich ľúto, keby som ich pokazila ;)

-       Pečiatky – gumené, pekné a veselé. Ja som našla úplne bohovské od firmy Djeco. Neodolala som a kúpila som si ich na narodeniny ;)

peciatky_tmjpg

-       Fixky na textil. Teda môžete pečiatkovať i klasickými farbami, ale mne sa s tým nechcelo „babrať“. Predávajú i podušky s farbou na textil, tie sú však pomerne drahé. Fixky sa mi overili, pretože sa nerozpíjajú, majú čisté kontúry a práca s nim je ozaj čistá a jednoduchá.

Postup

Je úplne jednoduchý. Pečiatku prejdeš fixkou a urobíš otlačok na kúsok skúšobnej látky. Potešíš sa, ako to super vyzerá a pečiatkuješ a pečiatkuješ a pečiatkuješ. Necháš poriadne preschnúť a cez kus handričky prežehlíš. A HOTOVO!

farby_tmjpg

Nerozumiem, ako taká jednoduchá vec môže vyzerať tak super. Neviem ako vy, ale ja mám chuť opečiatkovať úplne všetko.

stamps_tm_bjpg