Tip na darček pre bábätko

Po poslednej návšteve starej tržnice som sa “namotala” na detské knihy. Miško má už deväť mesiacov a my sme k večernému uspávaniu pridali jeden pekný rituál – čítanie si. Teda, zatiaľ si pozeráme krásne leporelá a hovoríme si, či sme v ten deň prežili. Na klasické čítanie zatiaľ M nemá trpezlivosť. Ale som sama prekvapená, ako ho pozeranie knižočiek baví.

Tak som sa vydala do klasického kníhkupectva a hor sa na knihy. Lenže… zistila som, že nájsť vkusnú ilustráciu nie je na slovenskom trhu také jednoduché. Pri hľadaní som sa celkom zapotila. Ale našla som pár úžasných kníh a podelím sa s vami o svoje objavy.

Mojou najväčšou láskou je séria Minipédia – Objavujeme svet od vydavateľstva Svojtka. Najprv som kúpila jednu knihu a hneď na druhý deň som sa vrátilo po zvyšné tri zo série. Krásne, priam nádherné ilustrácie na tému „telo, lúka, farma, farby“. 

dscf61892jpg

Na stránkach nájdete otvory na prsty. Keď zatiahnete, niečo skvelé sa na stránke udeje. Sliepočka zobe zrno, chlapec sa usmieva, veľryba strieka vodu, či moja najobľúbenejšia scéna – chlapček dáva pusu maminke. Ozaj sú roztomilé. Už sa teším na ďalšie témy, ktoré chystajú.

dscf61873jpg

Druhým objavom sú leporelá z anglického vydavateľstva Usborne. Usborne sústreďuje nezávislých autorov a vydáva tak trochu „pankerské“ knihy. A takmer všetky by ste chceli mať doma. Páči sa mi, že okrem krásnej grafiky berú do úvahy i zručnosti dieťatka. 

dscf62102jpg

Na jednej strane sú farebné ilustrácie s príbehom, na druhej strane nájdete kontrastné kresby, ktoré rešpektujú zrakový vývin bábätka. My máme doma farmu. Bohužiaľ, iba pár titulov sa nachádza v našich kníhkupectvách. Och.  

dscf62132jpg

Tak. A keď sa vás bude niekto pýtať, čo si prosíte, tak viete. Nepoznám domácnosť, ktorá nemá embargo na hračky. Ale tiež nepoznám domácnosť, ktorá by sa nepotešila krásnej knihe :D Tak hor sa do čítania!