Jemná motorika ľavou zadnou

Máte doma škôlkara a chcete ho trošku posúvať dopredu? Ja som mala v ruke pár zošitov na nacvičovanie jemnej motoriky, ale moje neposedné dieťa vôbec nezaujali. A popravde ani mňa. Až raz sme dostali skvelý darček od K. úplne sme sa naň namotali. 

zdroj www.svojtka.skkKumon SK 1jpg

Metóda Kumon

Pracovný zošit Kumon. Poznáte? Sú rôzne, majú však niečo spoločné - sú zábavné a vynikajúco pedagogicky "napísané". Začínajú osvojením si techniky, ľahkými úlohami a šup šup, ani sa nenazdáte a ste experti v obore. Striháte, skladáte, spájate, farbíte… Najlepšie je, že VÔBEC nemáte pocit, že sa učíte. Striháte mačičke fúzy, spájte kúsky puzzle… skladáte raketu či chytáte tigra do klietky. Je to faakt dobré. Teda väčšina úloh. Skladať brokolicu Mišiho nebavilo, zase, aby som nepreháňala. Ale v 80% sa nemohol dočkať toho, čo z úlohy vznikne a čo nové ho ešte čaká.

Bola som taká nadšená, že som objednala ďalších 6! zošitov tejto edície (Kumon) - Vyfarbi, Skladaj, Zalep, Čísla, Ľahké bludiská, Spájanie. Myslela som si, že budeme mať čo robiť 3 mesiace, ale omyl. Väčšina je veľmi návyková.

Napríklad tu sme s Mišim robili ohradu pre ovečky, aby nám neutiekli.

kumon_ovcejpg

Pre najmladšie detičky odporúčam Vyfarbi, Ľahké bludiská, Lep a Strihaj (toto je TOPka!)

macojpg

Na to pekne nadväzuje Spájanie, Bludiská.

Skladaj bolo pre nás na začiatku priťažké, aj keď je tak uvedený vek 2+, ale medzičasom M dorástol a pred pár dňami sme ju dokončili s veľkou radosťou.

Väčšina z tých zošitov je parádna. Nájdu sa i slabšie diely - napríklad Čísla či druhé pokračovanie Strihaj. Tie už nemajú toľko kreativity a Mišiho som musela viac motivovať. Musím mu ich dávkovať pomaly, zatiaľ čo iné by riešil i hodinu v kuse. 

Tak keď neviete, čo v tejto dobe, vyskúšajte. O pár dní by mali vydať i nové témy, teším sa na ne. Vydavateľstvo Svojtka, keby ste hľadali.

melonjpg