Tip na rýchlu tvorivú aktivitku pre deti od 2 – 5 rokov

Teraz, keď nemám čo robiť po nociach :D, snažím sa ten čas pri dojčení stráviť i trošku užitočne. Dala som si predsavzatie, že vymyslím niečo nové pre Mišiho. Pozerala som Pinterest a rôzne blogy a popravde ma o tej 3 ráno nič moc neoslovilo :D Ale kde tu zrazu, do nosa mi brnklo maľovanie bublinami a tak som si hovorila, že vyskúšame.

Bol to ale úplný fail...

Pointa bola dať do pohára farbu, trošku vody, trošku saponátu, vytvoriť bubliny slamkou a prikladať ich na papier. Nooo, nám to vôbec nefungovalo! Robiť bubliny bola síce ohromná zábava, ale nefarbili. Je pravda, že v pôvodnom recepte boli anilínky a nie vodové farby, ale daj do ruky pohár s jedom drobcovi a prilož slamku... EE.  

Našťastie sa nám podarilo vymyslieť niečo super...

TM_20190211_112145598jpgNašťastie ma osvietilo a vytiahla som z kúpeľne soľ do kúpeľa. U nás trčí v polici už niekoľko rokov. Vytiahla som pár priesvitných krištáľov a hor sa farbiť štetcom. Je to jednoduchá hlúposť, ale vydržali sme pri tom hodinu. Krištáľ pekne nasal farby, ktoré sa prelínali. Miešali sme ich a robili na papieri rôzne tvary. Celkom dobrá zábava a relax. Prekvapivo ani neporiadku z toho nebolo veľa :DTM_20190211_112113589jpg

Tak vyskúšajte ;)

Daski a Miši